Get Adobe Flash player

Mistrzostwa Świata Juniorów w Perth

W dniach 5-13 marca 2011 odbyły się finałowe zawody w szkockim Perth Mistrzostw Świata Juniorów w Curlingu. W finałach wystapiło 10 teamów żeńskich i 10 teamów męskich, reprezentując łącznie 13 krajów.
Wśród kobiet zwyciężyła drużyna Szkocji (Skip: Eve Muirhead, Anna Sloan, Vicki Adams, Rhiann Macleod, Alice Spence) przed Kanadą (Skip: Trish Paulsen, Kari Kennedy, Kari Paulsen, Natalie Yanko, Dailene Sivertson) (finał 10-3) iRosją (Skip: Anna Sidorova, Olga Zjablikova, Ekaterina Antonova, Galina Arsenkina, Viktoria Moiseeva).
Wśród mężczyzn zaś wygrała reprezentacja Szwecji (skip: Kristian Lindström, Oskar Eriksson, Henrik Leek, Alexander Lindström, Christoffer Sundgren) przed Szwajcarią(skip: Benoit Schwarz, Peter de Cruz, Roger Gulka, Valetin Tanner, Dominik Märki) - finał 6-5 i Norwegią (skip:Steffen Mellemseter, Markus Snøve Høiberg, Magnus Nedregotten, Sander Rølvåg, Eirik Mjøen).
Polscy juniorzy odpadli w turnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym w styczniu br. w Pradze. Awans z turnieju wygrywała tylko jedna drużyna - juniorzy Czech i juniorki Norwegi. Polacy zajęli tam 5 miejsce na 11 drużyny z bilansem 3-3 (skład:Bartosz Dzikowski, Damian Cebula, Maciej Turek, Mateusz Kulik, Michał Zółtowski). Polki natomiast uplasowały się na 6 miejscu wśród 9 startujących, bilans 3-5 (skład Elżbieta Ran, Magda Strączek, Magdalena Dumanowska, Agnieszka Handzlik, Dominika Muskus).