Get Adobe Flash player

II Sillesian Grand Prix w Cieszynie

silesian.gif - 15.02 KB 

Od piątku do niedzieli odbywał się w Cieszynie międzynarodowy II Sillesian Grand Prix w Curlingu.

Grający w turnieju sopoccy Blues Brothers (Jasiecki, Domin, Sitkiewicz, Sollich i gościnnie Bartosz Dzikowski z Axel Toruń) pierwszy dzień zakończyli z bilansem 1-1. Zanotowali porażkę z słowackim CC Martin (skip: Francisek Pitoniak) 3-11 i wygraną z Media CC Fazi (skip: Tomasz Korolko) 5-2 (1, -1, 1, 1, 1, -1, 1). 

Drugi dzień turnieju sopocianie zaczęli od porażki z czeskim CC Dion X 4-8 (-1, 2, -2, 1, -3, -2, 1), by następnie pokonać Coctail CC Axel Toruń (skip: Krystyna Beniger) 12-3 (3, -1, 3, 2, 2, -2, 2) .
W grupie B zajęli 5 miejsca na 8 drużyn, a w klasyfikacji generalnej po dwóch dniach turnieju 10 miejsce spośród 24 drużyn.

Trzeci dzień zawodów rozpoczął się od zwycięstwa nad słowackim Guerrerro z CC Brno (skip: Matej Kruty) 9:3 (2, 1, 3, -2, 1, 2, -1). Tym samym drużyna Sopot Curling Club Wa ku'ta Blues Brothers awansowała do finałowej ósemki turnieju.

W meczu o 5. miejsce na drodze Braci stanął ŚKC Katowice Marlex. Drużyna z którą trzy tygodnie temu przegraliśmy w Bełchatowie. Było to zatem rewanżowy pojedynek Mistrzów Polski z 2009 (Sopot) i 2010 (Marlex). Mecz ten miał niezsamowitą dramaturgię. W pierwszym endzie katowiczanie, grając z hammerem, wyzerowali partię. Kolejną wygrali za 4 pkt. Sopocianie przetrwali trudny czas i mozolnioe odrabiali straty przejmująć kolejne partie za 1, za 2, za 1. Przy remisowym stanie 4:4 mając szansę na jeden punkt w przedostatnim juz endzie marlex ponownie zdecydował się wyzerować partię. Ostatni end wygrała za 1 drużyna z Sopotu! Tym samym Blues Brothers wygrali całe spotkanie 5:4 i zajęli 5. miejsce w całym turnieju. Nadmieńmy, iż byliśmy drugą najwyżej sklasyfikowaną polską drużyną, a pierwszą pośród męskich polskich zespołów.

 Całe podium turnieju zajęły utytułowane drużyny z Czech, na co dzień trenujące i grające na Hali Roztyly w Pradze, w kolejności:

1. CC Dion SJ (skip Linda Klimova)
2. Savona 4 (skip Michal Vojtus)
3. CC Dion X 
Warto wspomnieć, ze obie drużyny to ścisła czołówka czeskiego curlingu – DION SJ to wielokrotne mistrzynie i reprezentacja Czech kobiet, natomiast SAVONA 4 to byli mistrzowie Czech juniorów i obecnie 3 drużyna seniorska. Dla wartości tych wyników wystarczy przypomnieć, że mistrzowie Czech, drużyna SemTam Brno na zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata zajęła doskonałe 6 miejsce.

W turnieju wystartowały 24 drużyny z pięciu krajów: Austrii, Czech, Polski, Słowacji i Węgier.