Get Adobe Flash player

Eliminacje Olympic Hopes w Gliwicach.

W dniu dzisiejszym, tj. 11.11.2011, odbyły się zawody eliminacyjne do turnieju finałowego Olympic Hopes, który organizuje w bieżącym roku Czeski Związek Curlingu (09 -11 grudnia 2011 na hali Roztyly w Pradze). Prawo startu w tej imprezie mają zawodnicy urodzeni po dniu 16.11.1996. W zawodach Olympic Hopes startują drużyny „mix team”, czyli 2 chłopców i 2 dziewczynki. 
Reprezentację Polski w turnieju finałowym mogą reprezentować tylko 2 drużyny, a że do rozgrywek zgłosiło się 5 drużyn, koniecznym stały się elimiancje. Nasze województwo miało być reprezentowane przez dwa zespoły Gdańskiego Klubu Curlingowego. Jednak jeszcze przed eliminacjami jedną z zgłoszonych drużyn GKC wycofał, a i na same zawody druga drużyna GKC równieź sie nie stawiła. Wobec powyższego w eliminacjach wystartowały trzy zespoły: dwie drużyny City Curling Club oraz jedna AZS Gliwice. 
Zawody zakończyły się podwójna wygraną drużyn warszawskich i to one będę reprezentować Polskę w Pradze w turnieju finałowym, gdzie wystąpią również drużyny z Czech, Słowacji i Włoch.