Get Adobe Flash player

Polska reprezentacji startuje na Mistrzostwach Europy - gr. B

W dniach 2-10 grudnia 2011 w Moskwie odbędą się Mistrzostwa Europy w curlingu. 
Wystartują w nich reprezentacje Polski mężczyzn i kobiet, które start w tej imprezie wywalczyły z grupy C. Kobiety w składzie: Ran, Strączek, Dumanowska, Musik, Handzlik będą rywalizować z drużynami Austri, Angli, Estoni, Finlandi, Węgier, Irlandi, Słowacji, Hiszpani i Wali. Męźczyźni w składzie: Głowania, Zółtkowski, Kozioł, Chęć plus piąty zawodnik, który zastąpi nakręcającego atmosferę w drużynie, etatową trójkę, Tomasza Zioło (z przyczyn rodzinny nie pojechał na mistrzostwa - Tomku, pozdrawiamy i jesteśmy z Tobą!) rywalizować będzie z Austrią, Belgią, Białorusią, Chorwacją, Anglią, Estonią, Finlandią, Węgrami, Irlandią, Litwą, Holandią, Rosją, Słowacją, Hiszpanią i Walią - podzielona na dwie podgrupy. 


Awans do grupy A uzyska najlepsza drużyna z grupy B, a szansę na to otrzyma także druga druzyna grupy B, która zmierzy się o to w barażu z 9 drużyna grupy A.
Ponadto:
- 8 najlepszych drużyn żeńskich zakwalifikuje się do Mistrzostw Curling Ford World Kobiet 2012 w Lethbridge, Alberta, Kanada, które odbędą się 17-25 marca 2012. Zespoły już zakwalifikowane do tego imprezy: Kanada (jako gospodarz) USA, Chiny i Korea. 
- 7 najlepszych drużyn męskich na ECC 2011 zakwalifikuje się do Curling Mistrzostwa Świata Mężczyzn 2012 w Basel w Szwajcari. Termin: 31 marca-08 kwietnia 2012. Zespoły już zakwalifikowane: Szwajcaria (jako gospodarz) Kanada, Chiny i Nowa Zelandia. 

Na naszej stronie będziemy na bieżąco informawać o stanie rywalizacji najlepszych zespołów curlingowych Europy.

Zapraszamy również na telewizyjne relacje w Eurosporcie, z komentarzem Pawła Burlewicza, Adama Sterczewskiego oraz Marianny Das.