Get Adobe Flash player

II Turniej o Puchar Starosty Bełchatowskiego

belchatow.gif - 10.53 KB

II Turniej o Puchar Starosty Bełchatowskiego, który odbył się 16-18 listopada 2011, to jeden z najciekawszych turniejów curlingowych w kraju. Zawody zorganizowane przez samych zawodników, bez udziału PZC, stały na dobrym poziomie. W Bełchatowie na miejskim lodowisku, zbudowano wydzielony tor do curlingu oraz zorganizowano klub curlingowy.
W turnieju startowali także zawodnicy naszego klubu. Oficjalnie jako Sopot Curling Club Wa ku'ta wystąpiła jedynie drużyna juniorów Skazani Na Bluesa (Kamil Bułakowski, Wojciech Gubański, Michał Loryński, Krzysztof Moczyński). Z bilansem 2-2 uplasowali się na 17 pozycji. W debach trójmiasta pokonali druzynę Gdańsk 2 7-2. 
Nieco wyżej uplasowała się drużyna innego naszego zawodnika i trenera Bartosza Sitkiewicza - Grey Wolves z Warsaw CC - na zakończyli zawody miejscu 12 (bilans 2-2). W meczu z drużyną Lodołamacz o wyniku zdecydowało podwójne wybicie ostatnim kamieniem przeciwników co ustaliło wynik 4-5 i grę w drugiej dziesiące turnieju, inaczej drużyna grałaby o miejsce 3.
Natomiast najwyższej uplasował sie zespół w którym wystąpili kolejni nasi zawodnicy: Borys Jasiecki i Krzysztof Domin, którzy wystapili w łamanej drużynie AZS Łódź/Sopot CC Wa ku'ta i zakończyli turniej na 9 miejscu (bilans 3-1-1). Drużyna Lejdis&Warriors zaczyła turniej rewelacyjnie - wygrywając z Czerwonym Krzesełkiem 19-1. Później jako jedyni urwali punkt zawycięsca turnieju, wynik 4-4.
Turniej wygrała drużyna Rudzkiegi Klubu Curlingowego Halonet, która w finale pokonała KS Warszowice Karlusy Baniate.

 

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA
Nazwa
1 HaloNet
2 Kalusy Baniate
3 Lodołamacz
4 Polaris 
5 Marlex Team 
6 Gdańsk 1
7 Smok i Jego Wesoła Kompanija
8 Team Kamyczek
9 Lejdis&Warriors
10 MCC Fazi 
11 ŁTR
12 Grey Wolves 
13 ????
14 Łopata Team
15 Kamikaze
16 Cocktail 
17 Skazani na bluesa
18 3,14
19 Cool Art.
20 Toxic
21 Oddział Zamknięty
22 Galimatias
23 30 something
24 The Eter
25 Gdańsk 2
26 Rykoszept
27 Las Węglas
28 Kanalie
29 Czerowne Krzesełko 
30 Nox