Get Adobe Flash player

Świetny występ sopockich curlerów w Mistrzostwach Polski 2012. Brązowy medal juniorek Młodszych na Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Śląsk 2012

 OOM2012.jpg - 4.25 KB 

Curlingowy maraton od 12 do 19 lutego 2012 r. był bardzo udany dla zawodników Sopot Curling Club Wa ku'ta. Wszystkie nasze drużyny zagrały bardzo dobre zawody. Dobry przykład dały na poczatku tygodnia nasze juniorki młodsze:

  • brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych na Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyła drużyna w składzie Aleksandra Serba, Daria Wyrzykowska, Joanna Bruzda, Agnieszka Hamera, trener: Bartosz Sitkiewicz, 

serba.jpg - 96.75 KB

serba.jpg - 96.75 KB

Dziewczyny wygrały bez porażki swoją grupę eliminacyjną i pewnie awansowały do finałów Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wygrały swoje spotkania z AZS Łódź oraz City CC Warszawa 2.
Kolejne dwa dni to ścisły 4 drużynowy finał Olimpiady i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Dziewczyny przegrały trzy swoje mecze i aby myśleć o medalu musiały dwukrotnie, pod rząd pokonać drużynę AZS Łódź. W pierwszym z tych meczów nasze dziewczyny wręcz zdemolowały rywali i wygrały w 4 endach 9-0, o medal musiał rozstrzygnąć dodatkowy, bardzo emocjonujący mecz, wygrany przez Sopot 5-4. Olimpiadę wygrała drużyna City CC Warszawa 1 (skip: Aneta Lipińska) przez AZS Gliwice (skip: Marta Pluta).

  • kolejne dwie nasze drużyny: Juniorów Starszych "Skazani na Bluesa": Kamil Bułakowski, Wojciech Gubański, Marcin Loryński, Krzysztof Moczyński, trener: Bartosz Sitkiewicz, 
  • oraz seniorów "Cantigas de Santa Wa ku'ta Sopot": Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Wojciech Gubański, Marcin Loryński, Bartosz Łobaza - awansowały do ścisłych 4 drużynowych finałów Mistrzostw Polski 2012!

Słabo zagrała zaś drużyna Grey Wolves, z którą również pracuje Bartosz Sitkiewicz, po pewnej wygranej z Nikiforem Krynica (9-1) przyszły porażki z AZS Łódź (4-5) i KS Warszowicami (5-6) i przykra niespodzianka 12 miejsca w MP.