Get Adobe Flash player

III Turniej o Puchar Prezydenta Sopotu - Wygrał team Voegtli z Curling Club Biel (Szwajcaria) !!!

Wspaniała curlingowa impreza, świetnie przygotowany lód, doborowa obsada, wyśmienita zabawa, ciekawa gra na wysokim poziomie i duch curlingu unoszący się nad lodowiskiem. Tak można w skrócie opisać III edycję Turnieju o Puchar Prezydenta Sopotu w Curlingu. Dziękujemy za te wszystkie komentarze i deklaracje zawodników, że chętnie wrócą tutaj w następnym roku.
W finale spotkała się szwajcarska drużyna Hermana Voegtli, Rolanda Hofera, Bruno Hulligera z Curling Club Biel oraz nasz zespół z Sopot Curling Club Wa ku'ta (Borys Jasiecki-skip, Krzysztof Domin, Wojciech Gubański i Marcin Loryński) o nazwie Cantingas de Santa Wakuta. Swoją wyższość pokazali Szwajcarzy, drużyna, która w tym roku obchodzi swój jublieulsz 30-lecia grania w tym samym składzie! Pokonali gospodarzy turnieju 7:4 (2, -1, -2, -3, 2, -1).
Trzecie miejsce, co jest niewątpliwie niespodzianką, zajął zespół Angelie Jensen z Tarnby Curling Club (Dania), której skip na ostatnich Igrzyska Olimpijskich w Vancouver zajęła 5 miejsce!. W meczu o brąz pokonali zespół Polaris z Media CC Warszawa 11:4 (1, 2, 2, -1, -3, 6).

W małych finałach w grupie Srebnej rosyjski zespół The Amber pokonał litweski De Arch 7:3 a w grupie Brązowej The Albertine (Rosja) sopocki Oldschool 7:2.