Get Adobe Flash player

Eliminacje IX Mistrzostwa Polski 2012 - Wyniki

pzc.jpg - 20.11 KB

W Gliwicach na lodowisku Tafla, zakończył się maraton curlingowy eliminacji i półfinałów Mistrzostw Polski. Ostatnie mecze wyłoniły czwórkę finalistów MP seniorów w kartegorii mężczyzn (do rozgrywek kobiet zgłosiły się tylko 4 drużyny) co uzupełniło znaną już ósemkę finalistów w MP Juniorów. Awans do finałów uzyskały dwie drużyny naszego klubu seniorzy (ekipa "Cantigas de Santa Wa ku'ta Sopot" bez żadnych wątpliwości wywalczyła awans wygrywając wszystkie mecze, w tym dwukrotnie z faworyzowanym Halonet Ruda Śląska) i juniorzy ("Skazani na Blusa", która po pierwszym przegranym meczu z AZS Gliwice 1-7 odnieśli kolejne zwycięstwa, i w meczu barażowym o awans do finałów pokonali AZS Łódź (A.Grzelka)) , jedynie nasze juniorki "Touch my Stone" w eliminacjach MP Juniorów przegrały awans do ścisłego finału i to w zagraniu ostatnim kamieniem przegrywając o 3 cm z ... AZS Łódź. 

Termin i miejsce finałów nie są jeszcze znane.

 

 

Mistrzostwa Polski Juniorów 2012 – wyniki półfinałów

 Dziewczęta:

 Nazwa drużyny                              pkt                   DSC

 1. CCC Warszawa Śfiry                      4                      141,17         *

 2. AZS PŚ Gliwice II (Łasak)              3                      135,33         *

 3. AZS PŚ Gliwice I (M. Pluta)            2                        20,50         *                     

 4. AZS Łódź                                     1                      161,67         *

 5. Sopot CC Wa ku’ta                         0                       37,83            

  * Poz. 1 - 4 awans do finału

  

Chłopcy:

 Nazwa drużyny                              pkt                          DSC

 1. AZS PŚ Gliwice Kaczory                 5                      101,38          *

 2. AZS PŚ Gliwice I (Pluta)                4                        80,00          *

 3. KS Warszowice                             4                      108,50          *                     

 4. Sopot CC Wa ku’ta                        3                      116,88          *

 5. KS Warszowice Czajnik Team         3                       86,00            

 6. AZS Łódź JM1 (Grzelka)                3                        88,75

 7. CCC Warszawa Mleko                    3                        67,13

 8. CCC Warszawa Szwagry                2                        52,63

 9. AZS Łódź JM2 (Łopatka)               1                      139,00

 10. AZS PŚ Gliwice II (Kowalczyk)     1                      155,50

 11. CCC Warszawa Kori No Hito        1                      127,25

 12 AZS Łódź JM 3 (Wiśniewski)         0                      131,00            

  * Poz. 1 - 4 awans do finału

 

 Mistrzostwa Polski Seniorów 2012 – wyniki półfinałów i eliminacji

 Kobiety – nie rozegrano ze względu na zgłoszenie tylko 4 drużyn

 Mężczyźni:

 Nazwa drużyny                              pkt          RE           RK

 1. Ślaski KC Marlex Team                    6              7          11            *

 2. Cantigas de St.Wa ku’ta Sopot         6             2             5            *

 3. MKS Axel Toruń                             4             3             6            *                     

 4. AZS PŚ Gliwice Smok                     4             0             9            *

 5. AZS Łódź II (Janczar)                     4            -2           -4                   

 6. KS Warszowice Curlusy Baniaste      2            1            -2

 7. Rudzki KC Halo Net                        2           -1            -1

 8. AZS PŚ Gliwice MIRMIŁŁ                2           -5            -7

9. AZS PŚ Gliwice I (Sypień)               0          -1            -4

 10. GKC Gdańsk (Skowroński)            0          -4           -13

 11. AZS Łódź  I (Grzelka)                  4           1               3

 12. WCC Grey Wolves Warszawa        2           2               5                     

 13. CCC Warszawa Stonehenge         2           -1             -1

 14. CK Nikifor Krynica Kanalie           2            2              2

 15. AZS PŚ Gliwice Ogień                  2          -4             -7

 16. GKC II Gdańsk (Siudak)               0          -7           -20

 * Poz. 1 - 4 awans do finału

 Poz. 1 - 10 wyniki z półfinału

 Poz. 11 - 17 wyniki z eliminacji

 

Poniżej pełny skład finalistów MP.

Skład finałów Mistrzostw Polski:

Seniorzy - Kobiety 
AZS UW Antymateria 
Adela Walczak 
Joanna Waryszak 
Zuzanna Rybicka 
Joanna Sowińska 
RKC Curlik I 
Ilona Dominiczak 
Agnieszka Skowronek 
Beata Szczepanik 
Magda Szołkiewicz 
Dominika Muskus 
AZS Gliwice Kamikaze 
Agnieszka Handzlik 
Agata Musik 
Magdalena Dumanowska 
Magda Strączek 
Elżbieta Ran 
RKC Prawdziwie Zagrany Curling 
Marta Szeliga Frynia 
Barbara Karwat 
Magdalena Muskus 
Krystyna Beniger 


Seniorzy - Mężczyźni 
AZS PŚ Gliwice Smok 
Andrzej Augustyniak 
Piotr Podgórski 
Piotr Kaźmierczak 
Kuba Hawryszków 
Karol Gawron 
ŚKC Marlex Team 
Jakub Głowania 
Michał Kozioł 
Tomasz Zioło 
Michael Żółtowski 
MKS Axel Toruń 
Bartosz Dzikowski 
Turek Maciej 
Cebula Damian 
Kulik Mateusz 
Telak Jeremi 
Cantigas de Santa Wa ku'ta Sopot 
Borys Jasiecki 
Krzysztof Domin 
Wojciech Gubański 
Marcin Loryński 
Bartosz Łobaza 

Juniorzy - Kobiety 
City CC Śfiry 
Aneta Lipińska 
Julia Janowska 
Paulina Trochimczuk 
Ania Ignatowska 
AZS PŚ Gliwice I 
Marta Pluta 
Marta Malinowska 
Ewa Stych 
Joanna Benet 
AZS PŚ Gliwice II 
Dominika Łasak 
Julia Malinowska 
Martyna Wilczak 
Anna Janigacz 
AZS Łódź  
Katarzyna Wójcik 
Magdalena Kołodziej 
Zuzanna Śliwińska 
Aleksandra Przybyt 
Marta Walczak 

Juniorzy - Mężczyźni 
KS Warszowice 
Patryk Gronowski 
Andrzej Hanusek 
Seweryn Klimza 
Jacek Rokita 
Sopot CC Wa ku'ta Skazani na Bluesa 
Wojciech Gubański 
Marcin Loryński 
Kamil Bułakowski 
Krzysztof Moczyński 
AZS Gliwice Kaczory 
Rafał Sypień 
Konrad Stych 
Mateusz Machecki 
Karol Gawron 
Jakub Cheć 
AZS PŚ Gliwice I 
Tomasz Pluta 
Tomasz Bosek 
Krzysztof Niewiński 
Przemysław Bocek