Get Adobe Flash player

III Turniej o Puchar Starosty Bełchatowskiego

belchatow.gif - 10.53 KB

W dniach 23-25 listopada odbył się III Turniej o Puchar Starosty Bełchatowskiego.  Zawody wygrała męska drużyna MKS Axel Toruń w składzie: Bartosz DzikowskiDamian Cebula,Maciej Turek i Mateusz Kulik. Torunianie okazali się najlepsi w gronie 36 drużyn z Polski i zza granicy. Brązowi medaliści MP pokonali w finale drużynę mistrzów Polski z AZS Gliwice (skip Andrzej Augustyniak) 5:1. Trzecie miejsce zajęła ekipa RKC HaloNet Ruda Śląska (skip Maciej Cesarz).

zdjęcie: zwycięska drużyna MKS Axel Toruń

 

Zawody zgromadziły na starcie największą w dziesięcioletniej historii polskiego curlingu liczbę drużyn i zawodników. Zgłoszenia do turnieju przesłało ponad 40 zespołów, z których do turnieju zakwalifikowano 36. Po raz pierwszy w Polsce turniej został rozegrany na 6 torach jednocześnie. Wszystkie zespoły po 4 mecze rundy zasadniczej, najlepsza dwunastka wystąpiła później w meczach finałowych.

W meczach pierwszej fazy rozgrywek najlepiej zaprezentowały się zespoły AZS Gliwice Smok (skip Andrzej Augustyniak), MKS Axel Toruń (skip Bartosz Dzikowski), RKC Halonet Ruda Śląska (skip Maciej Cesarz) i Rosjanie z drużyny Kaliningrad (skip Leonid Rivkind) – wszystkie zespoły nie przegrały meczu i zgromadziły 7 punktów. Przy równej ilości punktów o kolejności decydowała różnica wygranych partii i w finale spotkały się drużyny z Gliwic i z Torunia. Aktualni mistrzowie Polski – AZS Gliwice – słabo rozpoczęli mecz przegrywając trzy kolejne partie w których posiadali przywilej ostatniego kamienia i mecz był praktycznie rozstrzygnięty. MKS Axel zwyciężył ostatecznie 5:1 i Puchar Starosty Bełchatowskiego powędrował do Torunia.

W meczu o 3 miejsce obrońcy tytułu RKC Halonet zwyciężyli 7:1 i Rosjanie musieli zadowolić się 4 miejscem.

Sopockie drużyny ukończyły zawody na 5. miejscu Miedziane Przyciski (Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Bartosz Łobaza, Wojciech Gubański) i 35. miejsce Touch my Stone (Aleksandra Serba, Daria Wyrzykowska, Agnieszka Hamera, Joanna Bruzda). Dodatkowo grajace z zawodnikami naszego klubu drużyny zajęły następujace lokaty: na 12. miejscu drużyna Grey Wolves z Bartoszem Sitkiewiczem w składzie a na 29. pozycji team Coctail wspierany przez Michała Koehnę.

Na dwa tygodnie przed Mistrzostwami Europy słabo spisały się nasze drużyny reprezentacyjne z Katowic, sklasyfikowane na 13 (Kamikaze) i 22 (Marlex) miejscu.

Złota Szczotka, czyli nagroda przechodnia za zajęcie ostatniego miejsca w turnieju – której udało się pozbyć zawodnikom z Warszawy, została przekazana ekipie z Gdańskiego Klubu Curlingowego.

Uroczyste otwarcie i ceremonię wręczenia nagród zaszczycili m.in. Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jacek Zatorski, Prezes PEC Bełchatów Wojciech Gwoździk oraz gospodarze i pomysłodawcy turnieju – Starosta Szczepan Chrzęst, Wicestarosta Marek Jasiński, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Gajda, dyrektor PCS Bełchatów Anita Muszyńska.

Kolejność końcowa:

1

MKS Axel Toruń

2

AZS Gliwice Smok                                                                

3

Halonet RKC Ruda Śląska

4

Kaliningrad (Rosja)

5

Miedziane Przyciski  Sopot CC Wa ku'ta

6

PZC Axel Toruń

7

Monkey Man Team POS Łódź

8

Team Kamyczek AZS UW

9

MCC Nox Warszawa

10

MCC Polaris Warszawa

11

KS Warszowice Juniorzy

12

Grey Wolves Klub Warsaw Curling Club

13

Kamikaze ŚKC Katowice

14

ŚKC Katowice

15

Kretes ŚKC Katowice

15

AZS Taki Mix Gliwice

17

MCC Fazi Warszawa

18

Curlusy Baniate KS Warszowice

19

BKC "The Gentlemen" Bełchatów

20

30sth POS Łódź

21

KKC Podgórze Kraków

22

Marlex ŚKC Katowice

23

Tikatukatam POS Łódź

24

Amber Ice (Rosja)

25

POS Łódź "Absztyfikańci"

26

MCC Ice Hajmer Warszawa

27

GKC Gdańsk Mężczyźni

28

BKC Bełchatów I

29

Coctail MKS Axel Toruń

30

MCC Plan B Warszawa

31

KKC zero7 Kraków

32

Axel TrzyDoZera.pl Toruń

33

KKC Krakofsky Team Kraków

34

Szukam szczotki POS Łódź

35

Touch my Stone Sopot CC Wa ku'ta

36

GKC Gdańsk Kobiety