Get Adobe Flash player

Liga w Bełchatowie. Sopot w finałowej czwórce walczy o zwycięstwo

belchatow.gif - 10.53 KB

W Bełchatowie od 19 grudnia 2012 trwają rozgrywki Ligi Curlingu, w której startuje drużyna Sopot Curling Club Wa ku'ta w składzie: Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Marcin Loryński, Wojciech Gubański a także Bartosz Łobaza i Jakub Sollich. W dniach 23-24 lutego 2013 zostną rozegrane mecze finałowe z udziałem naszej drużyny.


Liga skupia drużyny z Polski centralnej i północnej. Organizatorem jest sekcja curlingu Polskiej Organizacji Sportowej z Łodzi. Mecze odbywają się na lodowisku Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie, przy ulicy Czaplineckiej 96. W rozgrywkach bierze udział 12 zespołów podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce w swojej grupie i po barażach awansowała do finałowej czwórki. Wśród uczestników ligi poza naszą drużyną są m.in. aktualni medaliści Mistrzostw Polski z Torunia (Axel), byli mistrzowie Polski z Warszawy (Polaris), reprezentacja Polski w curlingu na wózkach (Culani Warszawa) oraz liczni zawodnicy z województwa łódzkiego.

W Polsce w bieżącym sezonie są jeszcze prowadzone rozgrywki ligowe w Warszowicach (woj. śląskie) dla drużyn ze Śląska i Małopolski. Organizatorem tej ligi jest Krakowski Klub Curlingowy. Po zakończeniu tych rozgrywek odbędzie się mecz pomiędzy zwycięzcami obu lig o Superpuchar. Obie ligi organizują sami zawodnicy, bez żadnego wsparcia Polskiego Związku Curlingu.