Get Adobe Flash player

Mistrzostwa Polski 2013

pzc.jpg - 20.11 KB

Mistrzostwa Polski 2013

Polski Związek Curlingu podał listę zgłoszonych drużyn do Mistrzostw Polski 2013, które odbęda się w dniach 15-21 kwietnia br. w Cieszynie. Mistrza Polski wyłania się na zasadach turniejowych. Pomimo juz 10 edycji Polska nie doczekała sie regularnej ligi curlingowej zrzeszającej najlepsze kluby w kraju. Nasz klub występuje regularnie w Mistrzostwach Polski od ich pierszej edycji w 2004 roku, które odbyły się w Krynicy. W roku 2009 klub zdobył tytuł Mistrzów Polski (turniej w Gliwicach)!

Sopot Curling Club Wa ku'ta będzie reprezentowany w kategoriach juniorek i seniorek kobiet (drużyna w składzie: Aleksandra Serba, Agnieszka Hamera, Daria Wyrzykowska, Joanna Bruzda) oraz seniorów (2 druzyny w składzach: Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Bartosz Łobaza, Wojciech Gubański oraz Michał Koehna, Marcin Loryński, Jakub Sollich i Kamil Bułakowski). Dodatkowo w juniorach w drużynie Polskiej Organizacji Sportowej z Łodzi zagra nasz zawodnik Marcin Loryński a w seniorach w teamie Warsaw Curling Club Grey Wolves zagra kolejny nasz zawodnik - Bartosz Sitkiewicz.
Życzymy dobrej gry i medalowych pozycji.