Get Adobe Flash player

2015 European Junior Curling Challenge awans Anglii i Rosji

ejcc2015.jpg - 21.49 KB W zakończonych w Pradze zawodach European Junior Curling Challenge, które stanowiły dodatkowe europejskie kwalifikacje do Mistrzostw  Świata Juniorów. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowała się nasza żeńska reprezentacja (skip: Marta Pluta). Z bilansem 4-2 dziewczyny zajęły 2 miejsce w swojej grupie i walczyły bezpośrednio z Węgierkami o awans do fazy finałowej. Niestety ten mecz przegrały 2-8 i odpadły z dalszej rywalizacji. Awans do finałów wywalczyła reprezentacja Anglii, która w finale wygrała z Tu rcją 9-1.

Gorzej poszło naszej reprezentacji juniorów (skip: Michał Janowski), która wygrała tylko jedno spotkanie i z bilansem 1-4 nie wyszła z swojej grupy. Awans wywalczyła drużyna Rosji, która w finale pokonała Hiszpanię 4-3.

Zawody finałowe odbędą się  w dniach 28 luty - 8 marca w stolicy Estonii - Tallinie.