Get Adobe Flash player

Najlepsi Sportowcy w Sopocie - nominacje naszych zawodników

logoSopot.png - 2.17 KBW dniu wczorajszym odbyło się wręczenie nagród Najlepszym Sportowcom Sopotu w 2014 roku. Uroczysta Gala Sportowców miała miejsce w obiekcie, gdzie w minionym roku odbyła się najlepsza sopocka impreza, czyli w Ergo Arenie. Do aż czterech z dziewięciu kategorii nominowani zostali członkowie naszego klubu: Borys Jasiecki w kategorii Sportowca Roku, Victoria Sitkiewicz – Młodzieżowy Sportowiec Roku, Bartosz Sitkiewicz – Trener Roku oraz Sopot Curling Team jako Klubowa Drużyna Roku. Po raz pierwszy również przedstawiciel naszego klubu był członkiem specjalnej kapituła, która głosowała na wyborem największych osobistości sopockiego sportu w roku 2014. Jeszcze nie stanęliśmy na podium ale z pewnością trzeba przyznać, iż zarówno same nominacje (w poszczególnych kategoriach było po 6-8 kandydatur), jak i uczestnictwo w wyborach to duże wyróżnienie dla Sopot Curling Club Wa ku’ta.

Sportsmenką Roku została wybrana Izabela Bełcik - rozgrywająca sopockiej drużyny siatkówki PGE Atomu Trefla, która w minionym roku wywalczyły trzecie miejsce w Polsce, jak i reprezentacji Polski.. Udało się jej zgromadzić 32 pkt. Drugą pozycję zajęła Maja Dziarnowska z Sopockiego Klubu Żeglarskiego - 21 pkt., a na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Pawlikowska, lekkoatletka z Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego Junior - 17 pkt.

Sportowcem Roku 2014 w Sopocie został wybrany windsurfer, Przemysław Miarczyński - 24 pkt. Zawodnik SKŻ ma za sobą sezon zwieńczony wicemistrzostwem świata przywiezionym z hiszpańskiego Santander. Natomiast podczas mistrzostw Europy w tureckim Cesme Miarczyński zgarnął brązowy medal. Drugie miejsce w kategorii Sportowiec Roku wywalczył rugbista Ogniwa, Piotr Zeszutek - 22 pkt. Na trzecim miejscu znalazł się lekkoatleta Patryk Dobek z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego - 20 pkt.

SportowiecRoku.jpg - 169.73 KB

SportowiecRoku.jpg - 169.73 KB

Trenerem Roku wybrano litewskiego szkoleniowca Trefla Sopot, Dariusa Maskoliunasa - 25 pkt. Poprowadził on zespół do niespodziewanego sukcesu, jakim było wywalczenie brązowego medalu mistrzostw Polski.

 

To także zaważyło na tym, że Drużyną Roku 2014 zostali koszykarze Trefla - 24 pkt.


Na drugim stopniu podium wśród trenerów stanął sternik Ogniwa, Karol Czyż - 18 pkt., a trzecie miejsce przypadło Pawłowi Soleckiemu z Uczniowskiego Klubu Sportowego "NAVIGO" - 14 pkt.

 

Najwyższe miejsce wśród drużyn dopełniły natomiast Ogniwo - 19 pkt. i PGE Atom Trefl - 16 pkt. Tyle samo punktów zgarnął również młodzieżowy UKS 7 Trefl Sopot.


Nagrody przyznano także młodym, zdolnym sportowcom. Wśród mężczyzn triumfował Paweł Tarnowski z SKŻ - 23 pkt. Za nim znaleźli się Sławosz Hodura (Ogniwo) - 19 pkt i Grzegorz Kulka (Trefl Sopot) - 16 pkt.


U pań najlepsza okazała się Magda Damaske, która w obecnym sezonie przeniosła się do PGE Atomu Trefla - 28 pkt. Drugie miejsce zajęła Lidia Sulikowska z SKŻ - 19 pkt, a trzecie pływaczka, Zuzanna Suchcicka - 18 pkt.


Za imprezę roku uznano Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Sopot 2014 - 46 pkt. Podium uzupełniły Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w Skokach przez przeszkody CSIO 2014 - 15pkt. oraz Mistrzostwa Świata Finn Masters - 13 pkt.


Najlepszą rekreacyjną imprezą okazał się Rajd Kobiet 2014 - 17 pkt. Drugie miejsce przypadło Wyścigowi Pływackiemu Dookoła Molo Timex Cup 2014 - 15 pkt. a trzecie były Ferie z koszykówką - 13 pkt.


Mecenasem sportu w Sopocie uznano Grupę Energa.