Get Adobe Flash player

Wygrany baraż do PLC !

PFKC.jpg - 4.17 KB 11 listopada - w Dniu Niepodległości - w Bełchatowie odbyły się eliminacje do PLC (Polskiej Ligi Curlingu). Po 10 latach rozwoju dyscypliny w Polsce, wobec braku umiejętności stworzenia regularnych rozgrywek w kraju przez Polski Związek Curlingu, grapa curlerów powołujących do działania Polską Federację Klubów Curlingowych, w ramach jej statutowych działań zorganizowała projekt powołujący Polską Ligę Curlingu, w której wystartują kluby reprezentujące najlepsze curlingowe zespoły w Polsce. 

Polska Federacja Klubów Curlingowych, która zorganizowała 12-drużynową ligę męską i 7-drużynową kobiet zaprosiła do rozgrywek dziewięć zespołów męskich i osiem żeńskich, które wytypowała na podstawie wyników krajowych  turniejów z ostatnich lat. Wśród mężczyzn chętnych, o odpowiednim poziomie sportowym, do gry było jednak więcej, wobec czego zorganizowano turniej barażowy dla 5 zespołów, z których 3 powiększyło grono PLC. Wśród kobiet jedna z drużyn zrezygnowała z startu.

W turnieju barażowym zagrały dwie sopockie drużyny:  Super Cool Comando Wakuta (Jeremi Telak-skip, Wojtek Gubański, Marcin Kłos, Marcin Loryński) oraz TriCity (Bartosz Sitkiewicz-skip, Jakub Sollich, Tomasz Cierkowski, Michał Koehna).

Awans do PLC wywalczyła drużyna Super Cool Comando Wakuta, która wygrała cały turniej, pokonując kolejno MKS Axel Toruń TrzyDoZera.pl 10:6 (-1, 4, -1, 2, -4, 4) oraz z KS Warszowice Carlusy Baniate 7-3 (-2,2,4,1,-1). Drużyna TriCity awans przegrała ostatnim kamieniem meczu z KKC Kraków Mistral, uznając wyższość przeciwników (wynik 5:10 (-2, 3, 2, -1, -2, 5)). W pierwszym meczy zremisowała z MKS Axel Toruń TrzyDoZera.pl 3:3 ( (1, 1, 0, -1, -2, 1).

Tym samym Sopot Curling Club Wa ku'ta będą reprezentować w PLC dwie drużyny: aktualni Mistrzowie Polski Sopot Curling Club Wa ku'ta oraz Super Cool Comando Wa ku'ta. To kolejne drużyny, które będzą występowała w rozgrywkach najwyższego szczebla z naszego miasta!
Guban.jpg - 67.20 KB

Guban.jpg - 67.20 KB
Rozgrywki PLC rozpoczną się w połowie grudnia. Zostanie rozegranych sześć weekendowych kolejek według systemu „każdy z każdym”. Nasze drużyny swoje "domowe" spotkania będą rozgrywać na torze curlingowym na Hali Olivia.

W rozgrywkach PLC mężczyzn wystąpią następujące zespoły: Sopot Curling Team SCC, Super Cool Comando Sopot Curling Club Wa ku'ta, Marlex Team ŚKC Katowice, Kretes ŚKC Katowice, Monkey Man POS Łódź, Grey Wolves Warsaw Curling Club, Juniorzy KS Warszowice, Curlusy Baniate KS Warszowice, Kraków KC Krakofsky, Reprezentacja Bełchatowskiego KC oraz Pawer Rendżers KŚ AZS PŚ Gliwice.