Get Adobe Flash player

Mentor Cup po raz czwarty z rzędu zdobyty przez Sopot !

MentorCup.jpg - 4.63 KB Sopot Curling Team (Borys Jasiecki-skip, Krzysztof Domin, Bartosz Łobaza, Marcin Ciemiński, Maciej Kołodziej) udanie rozpoczął nowy sezon wygrywając turniej w Toruniu - Mentor Toruń Cup 2014. Mistrzowie Polski nie pozostawili rywalom żadnych wątpliwości zwyciężając w swoich wszystkich spotkaniach. Grali zadaniowo, konsekwentnie realizując wcześniej założoną taktykę. To ważny element przygotowań do Mistrzostw Europy, w których naszą drużyna wystąpi w dniach 22-29 października. Nawet, kiedy w półfinale w drugim endzie sensacyjnie przegrali partię za 7 pkt. w kolejnych konsekwentnie przejmowali partie i wygrywali je za 1 pkt, kończąc zwycięsko spotkanie 8-7.

Nasza drużyna w finale pokonała Warsaw Curling Club Grey Wolves (skip: Mariusz Jędrzejczak) 8-6.

Drugi nasz zespół TriCity (Bartosz Sitkiewicz-skip, Jakub Sollich, Monika Pietruszka-Talleux, Błażej Jenek) przegrał walkę o czołową ósemkę ostatnim kamieniem, ulegając po raz drugi w tym turnieju, drużynie Krakowskiego Klubu Curlingowego Mistral (Michał Chudziński) 4-5 (prowadząc po 3 partiach 4-1). Ostatecznie z bilansem 2 zw, 3 por drużyna została sklasyfikowana na miejscach 9-11. Na osłodę pozostał utrwalony "na taśmie" piękny draw skipa TriCity: https://www.youtube.com/watch?v=nukLOzO-JQ4

Trzecie miejsce w turnieju zajął zespół Axla Toruń Kofeina (Marta Szeliga-Frynia) która wygrała w meczu o brązowy medal z AZS Gliwice Pałer Rendżers (Tomek Pluta).

Dodatkową nagrodę Fair Play ufundowana przez Polską Federację Klubów Curlingowych przyznana przez zawodników turnieju curlerowi prezentującego najwyższe wartości gry zgodnie z zasadami The Spirit of Curling otrzymała Marta Szeliga-Frynia. Warto odnotować iż uczestnicy zawodów zgłosili również aż trzech zawodników naszego klubu: Krzysztofa Domina, Bartosza Łobazę i Bartosza Sitkiewicza.