Get Adobe Flash player

PLAN PRZYGOTOWAŃ SOPOT CURLING TEAM DO MISTRZOSTW EUROPY

Nasza mistrzowska drużyna określiła już plam przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu - Mistrzostw Europy, które odbędą się w szwajcarskim Champery. Zespół w składzie Borys Jasiecki - skip, Krzysztof Domin - viceskip, Bartosz Łobaza, Marcin Ciemiński i Maciej Kołodziej będzie reprezentował barwy Polski na tych zawodach.

Do września drużyna przygotowuje się wg rozpisanego przez Bartka Łobazę (absolwenta wrocławskiego AWF-u) planu przygotowania motoryczno-wydolnościowego. Każdy z zawodników otrzymał rozpisane treningi z poszczególnymi ćwiczeniami. W ostatnich dniach sierpnia zobaczymy naszych atletów na turnieju Mentor Toruń Cup, gdzie liczymy na kolejne z rzędu (były już trzy) zwycięstwo, chociaż nie to jest priorytetem drużyny. Tydzień później w miarę możliwości wykorzystania własnych urlopów zawodnicy pojawią się na zgrupowaniu Mazury Curling Festival w Giżycku. Pod koniec września drużyna udaję się na 4 dniowe zgrupowanie do Bratysławy. Następnie planowany jest start w turnieju Amber Stone w Gdańsku, kolejny wyjazd do Bratysławy i udział w prestiżowym turnieju w Edynburgu - kolejny start, dwa tygodnie później w dniach 21-29 listopada obędzie się już w Champery. Nasz drużyna zagra w grupie B.

Warto dodać, że klasyfikacja końcowa Mistrzostw Europy wskaże europejskie kwalifikacje do Świata Curling Championships 2015, które uzyska siedem najlepszych drużyn grupy A plus jedna drużyna z barażu pomiędzy ósmą drużyną grupy A a zwycięzcą grupy B. Mistrzostwa Świata Kobiet 2015 odbędą się w Sapporo w Japonii pomiędzy 14 i 22 marca 2015 roku. Mistrzostwa Świata Mężczyzn odbędą się natomiast w Halifax w Nowej Szkocji (Kanada)w dniach 28 marca a 05 kwietnia 2015.