Get Adobe Flash player

!!!!! Sopot Curling Club Wa ku'ta MISTRZEM POLSKI 2014 !!!!!

WAKUTA.jpg - 61.59 KBSopot Curling Club Wa ku'ta po 5 letniej przerwie ponownie wywalczył Mistrzostwo Polski Senirów w kategorii mężczyzn. Zawodnicy naszego klubu wygrali finałowy turniej w Cieszynie. Drużyna Sopot Curling Team grała w składzie: Borys Jasiecki - skip, Krzysztof Domin, Bartosz Łobaza, Maciej Kołodziej i Marcin Ciemiński. W finale wygrali z AZS Gliwcie 5:3.

Nasza drużyna już przed turniejem była wymieniana w gronie głównych faworytów do złota. To najrówniej grajaca drużyna od dwóch sezonów w Polsce. W wszystkich rozgrywanych turniej w naszym kraju plasują się w czołowej czwórce.  Od początku turnieju w Cieszynie imponowali skuteczną grą. W fazie grupowej w pokonanym polu pozostawili zespoły z: Torunia, Gliwic, Rudy Śląskiej oraz naszą drugą drużynę z Sopotu (skip: Wojciech Gubański), a jedyną porażkę zaliczyli z ... AZS Gliwice.

W fazie play-off, w bezpośredniej walce do meczu o złoto pokonali KS Warszowice (3:2) i City Curling Club Warszawa (6:2).

Mistrzostwo Polski jest również przepustką do reprezentowania Polski w mistrzostwach Europy, które w tym roku odbędą się w grudniu, w szwajcarskim Champery.

Nasza druga drużyna startująca w finałowej rozgrywce "Rzutem na Taśmę" (skład: Wojciech Gubański-skip, Kamil Bułakowski, Marcin Loryński, Krzysztof Moczyński) zajęła 11lokatę - przegrywajac wszystkie mecze w fazie grupowej.

Czytaj więcej na: www.trojmiasto.pl