Get Adobe Flash player

Mazury Curling Festival 2013

W dniach 7-15 września w Giżycku odbył się Mazury Curling Festival zorganizowany przez Polska Organizacja Sportowa z Łodzi. W ramach imprezy odbyły się adkademickie Mistrzostwa Polski AZS, obóz szkoleniowy połączonego ze zgrupowaniem akademickiej kadry Polski oraz Międzynarodowy Turniej Curlingowy Mazury Curling Cup.

W rywalizacji o medale krajowego czempionatu studentów najlepsza okazała się ekipa AZS Uniwersytetu Warszawskiego (skip Aleksander Grzelka, Bartosz Dzikowski, Mateusz Jadczyk, Paweł Włodarczyk i Marcin Kłos), która ma szansę na reprezentowanie Polski na grudniowej Uniwersjadzie w włoskim Trentino. Polacy są pierwszą rezerwową ekipą na studenckie igrzyska.

Klasyfikacja MP AZS:
1. AZS Uniwersytet Warszawski (Aleksander Grzelka)
2. AZS Politechnika Wrocławska (Marcin Łopatka)
3. Poznański Klub Curlingowy (Paweł Świątkowski)
4. MKS Axel Toruń (Mateusz Kulik)

Kolejne pięć dni realizowano plan treningowy obózu szkoleniowego prowadzonego przez szkockich szkoleniowców The Royal Caledonian Curling Club: Gordona McIntyre, Stewarta Sturrocka oraz Camerona Clarka (Greenacres Curling Club) . W obozie uczestniczyło 49 curlerów, w tym 6 z Sopot Curling Club Wa ku'ta.

Spotkanie w Giżycku zakończył drugi międzynarodowy turniej Mazury Curling Cup, którym najlepsza okazała się drużyna Media Curling Club Warszawa „Pola" (skip Bartosz Klimas). Drugie miejsce zajęła drużyna Axla Toruń (Bartosz Dzikowski - skip), która przegrała mecz finałowy 2:3.

Trzecie miejsce zajęła drużyna Sopot Curling Team Wa ku'ta (Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Barosz Łobaza, Maciej Kołodziej). Naszą drugą drużyną występujacą na turnieju Sopot Team z debiutujacą w turnieju 10-letnią Victorią Sitkiewicz, zajęła 21 lokatę. Sytuacja, w której w jednej drużynie zagrał rodzic z swoim dzieckiem (Bartosz jest tatą Victorii) miała miejsce w polskim curlingu po raz pierwszy !