Get Adobe Flash player

Turniej o Czarny Kamień z okazji 10-lecia ŚKC Katowice

Na lodowisku w Janowie, z okazji 10 lat istnienia Śląskiego Klubu Curlingowego z Katowic, został zorganizowany Turniej o Czarny Kamień.

Trochę historii pisanej przez naszych przyjaciół z Katowic: "10 lat minęło... :) Gdy w 2003 roku małe grono osób wpadło na pomysł, że zacznie w Katowicach grać w curling, wszyscy patrzeli na nich z pobłażliwym uśmiechem. Lecz oto po 10 latach możemy stwierdzić, że ten szalony pomysł się udał, a w katowicki krajobraz sportów zimowych curling wpisał się na dobre. 10 lat to wiele osób, które udało się "zarazić" curlingiem na krócej lub dłużej, ale to właśnie dzięki nim nasza dyscyplina sportu przestała być na Śląsku anonimowa i poszerzała swoje terytorium."

W dniach 26-28 kwietnia w Katowicach na lodowisku Jantor rozegrano zatem Turniej o Czarny Kamień ŚKC. Głównym trofeum był curlingowy kamień wykonany z węgla, jeden jedyny taki na świecie :)

Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny gospodarzy ŚKC Marlex,którzy w finale pokonali szwajcarska drużynę CC Scoul. Dobre trzecie miejsce zajęła nasza drużyna Miedziane Pociski (Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Bartosz Łobaza). W turnieju miał zagrać jeszcze jeden nasz zawodnik - Bartosz Sitkiewicz, który otrzymał zaproszenie do gry w drużynie Śląskiego Klubu Curlingowego Niespodzianka, składajacej się z legendarnej drużyny ŚKC "Śląskie Kamole" (mistrzów Polski z 2006 i 2007 roku) i przyjaciół klubu. Niestety występ ten uniemożliwiła kontuzja odniesiona podczas Mistrzostw Polski w Cieszynie.