Get Adobe Flash player

Przygotowania do sezonu 2010/2011

WAKUTA.jpg - 61.59 KB

W curling gramy od jesieni do późnej wiosny, chociaż zdażało się nam i latem. Jednak aby dobrze przygotować się do sezonu, to właśnie latem pracujemy nad elementami gry, które w sezonie bardzo nam sie przydają, to ogólna sprawność fizyczna, taktyka czy integracja drużyn.

W 2010 roku w terminie 23 lipca - 1 sierpnia grupa juniorów oraz juniorów młodszych pracowała na zgrupowaniu w Chmielnie. W słoneczniej atmosferze nad jeziorem Kłodno w Ośrodku "Krefta" spędziliśmy intensywny tydzień ciekawych zajęć.

Dwa miesiące później: od 24 września do 2 października br już na lodowisku politechniki Śląskiej "Tafla" w Gliwicach grupa 14 zawodników z roczników 1992-1997 uczestniczyła w kolejnym zgrupowaniu szkoleniowym. Codzienny trening na lodzie w ilości 6 h zdecydowanie przydał się naszym zawodnikom. Wspólnie z zawdnikami Sopot Curling Club Wa ku'ta trenowały drużyny z AZS Łódź oraz KS Warszowice. Niestety takich warunków jak w Gliwicach nie zapewnia nam żadne lodowisko w Trójmieście.

Oba zgrupowania były bezpłatne dla naszych zawodników. W ich organizacji i finansowaniu wsparli nas Ministrerstwo Sportu, Pomorska Federacja Sportu (zawodnicy Kadry Wojewódzkiej) oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Gmina Miasta Sopot.