Get Adobe Flash player

Nowy Zarząd Polskiego Curlingu... Dziwne zarządów przypadki...

pzc.jpg - 20.11 KB

Najpierw przygotowano pole... Jak się okazało dla Prezudium Zarzadu Polskiego Związku Curlingu (dalej PZC) nie istotnym był wybór 9 osobowego Zarządu przez Walne Zgromadzenie. Postanowiono dokoptować 2 kolejne osoby do składu Zarządu: Macieja Karpisza i Dorotę Woźniak, uważając iż 11 = 9.

Później zasiano marchewkę... I oto głosami "nowych członków" przegłosowano w przyjęcie struktur PZC 7 kolejnych klubów z jak podano, sekcjami curlingu - wymóg statutu PZC. W nocnym głosowaniu on-line w dn. 21-09-2010 przyjęto zatem do PZC:
1. UKS "ENERGETYK -JUNIOR" Kozienice (dotychczas i obecnie oficjalnie jedyniesekcja piłki nożnej)
2. UKS „JEDYNKA” Kozienice (dotychczas i obecnie oficjalnie jedynie sekcja siatkówki)
3. KS „Karate Kyokushinkai-Kan" Łódź (brak własnej strony, ale zainteresowania czytelne, dotychczas i obecnie oficjalnie jedynie sekcja karate)
4. TKKJ "Mazovia" Warszawa (brak własnej strony, dotychczas i obecnie oficjalnie jedynie sekcja jazdy konnej)
5. UKS "Kusy" Warszawa (dotychczas i obecnie oficjalnie jedynie sekcje lekkoatletyka, łucznictwo, szermierka, snowboard)
6. UKS „ZRYW” Łomianki (brak własnej strony , dotychczas i obecnie oficjalnie jedyniesekcja unihokeja)
7. RKS "Stoczniowiec" Gdańsk (dotychczas i obecnie oficjalnie jedynie sekcje hokeja, short tracku, łyżwiarstwa figurowego, siatkówki)

Zasiane pole pieczołowicie pielono.... I tak oto na 30 dni przed Walnym Zgromadzeniem, gdzie miano wybierać nowe wladze związku wykluczono z jego struktur 11 klubów curlingowych !!! W tym licznych medalistów Mistrzostw Polski i najlepsze zespoły klubowe w Polsce !!!

Przyszła kolej na plon... W dn. 22-10-2010 na Nadzwyczajnym Zjeździe Delegatów powołano nowy Zarząd Polskiego Związku Curlingu z dotychczasowym prezesem Markiem Jóźwikiem i sekretarzem Andrzejem Janowskiem. Nowym Wiceprezesem został Marek Kostecki (prezes Stoczniowca Gdańsk), a nowym członkiem zarządu m.in. Henryk Skowroński (prezes Gdańskiego Klubu Curlingowego). Nowe kluby głosowały jednomyślnie...

Na powyższe działania zgłoszono skargę do Ministerstwa Sportu. Brać curlerska wciąż oczekuje konkretnych posunięć osobowych w celu ratowania dotychczasowego dorobku polskiego curlingu. Przypominjmy olimpijskiej dyscypliny sportu, która w Polsce rozwija się zaledwie od 2002 roku...

Nadzwyczajny zjazd delegatów PZC w piątek 22 października na warszawskim Torwarze wybrał nowe władze związku:

Prezesem wybrano ponownie Marka Jóźwika

Nowowybrany Zarząd ukonstytuował się w składzie:
Krzysztof Czapla - Wiceprezes
Marek Kostecki - Wiceprezes
Alicja Oracz - Skarbnik
Andrzej Janowski - Sekretarz Generalny
Henryk Skowroński 
Wojciech Hunkiewicz
Dorota Woźniak

Równocześnie wybrano Komisję Rewizyjną która ukonstytuowała się w składzie:
Jacek Konarzewski - Przewodniczący
Maciej Sokołowski - Wiceprzewodniczący
Maciej Karpisz - Sekretarz
Wojciech Redzej.