Get Adobe Flash player

Śląski Klub Curlingowy podwójnym Mistrzem Polski 2010 !!!

skc.gif - 6.09 KB

Długo oczekiewany turniej finałowy mistrzostw Polski 2010 w curlingu został zakończony 17 października w Cieszynie. Turniej zakończył się podwójnym sukcesem Śląskiego Klubu Curlingowego z Katowic. Złote medale zdobyły drużyny ŚKC "Spark" wśród kobiet oraz ŚKC "Marlex Team" wśród mężczyzn! 

ŚKC "Spark" w składzie: Justyna Beck - skip, Joanna Warot, Patrycja Dąbrowska, Katarzyna Dołęga, grała o złoto z AZS Gliwice "Dzwoneczki" i przystępowała do finałowej rywalizacji z zaliczonym zwycięstwem z rundy zasadniczej, w której pokonała gliwiczanki 8:2. Również w drugim meczu górą były katowiczanki wygrywając 11:4, tym samym pieczętując zdobycie Mistrzostwa Polski Kobiet 2010!

Wśród mężczyzn ŚKC "Marlex Team" w składzie: Tomasz Zioło - skip, Jakub Głowania, Michael Żółtowski, Michał Kozioł, zmierzył się z warszawskim Media CC "Fazi" i także do finałowej rywalizacji zaliczone miał już jedno zwycięstwo z rundy zasadniczej, w której padł wynik 11:6. Drugim meczem katowiczanie udowodnili, że są lepszym zespołem wygrywając 8:2 i zasłużenie wygrali tym samym dla siebie złoty medal.

MISTRZYNIOM i MISTRZOM POLSKI GRATULUJEMY!!!

Mecze finałowe:
Finał Kobiet: ŚKC Katowice „Spark” – AZS Gliwice „Dzwoneczki” 11 - 4
Finał Mężczyzn: ŚKC Katowice „Marlex Team” - MCC Warszawa „Fazi” 8 - 2

Mecze o 3 miejsce:
kobiety:
1. MKS Axel Toruń Cocktail - Rudzki KC "Curlik" 5:6
2. MKS Axel Toruń Cocktail - Rudzki KC "Curlik" 6:12

mężczyźni:
1 AZS Gliwice (Sypień) - AZS Gliwice Smok i JWK (Augustyniak) 1:9
2. AZS Gliwice (Sypień) - AZS Gliwice Smok i JWK (Augustyniak) walkower dla AZS Gliwice "Smok i JWK"

Warto odnotować, iż drużyna AZS Gliwice (skip: Sypień) do turnieju finałowego została zakwalifikowana gdyż nie dopuszoczono do niego drużyny warszawskiego klubu Media CC (Arkadiusz Detyniecki), która na lodowisku zdobyła kwalifikacja a odmówiła, z przyczyn zawodowych, gry w pierwotnym termnie rozgrywek (zostały one odłożone na wskutek tragedii smoleńskiej). Do terminu październikowego drużyny wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski nie dopuszczono.

Klasyfikacja końcowa MP 2010:
Kobiety:
1. ŚKC Katowice "Spark" (Beck z d. Zalewska)
2. AZS Gliwice "Dzwoneczki" (Ran)
3. Ruda Śląska KC "Curlik" (Dominiaczak)
4. MKS Axel Toruń "Cocktail" (Beniger)

Mężczyźni:
1. ŚKC Katowice "Marlex Team" (Zioło)
2. Media CC Warszawa "Fazi" (Frynia)
3. AZS Gliwice "Smok i Jego Wesołą Kompanija" (Augustyniak)
4. AZS Gliwice (Sypień)